O firmie

2018-02-03 19:05:50

Zebrania sprawozdawcze pełną parą!

          Wszyscy "z branży" wiedzą, że I kwartał to przysłowiowe „urwanie głowy” dla zarządców nieruchomości. Do codziennych, bieżących obowiązków, w tym najtrudniejszym w roku zimowym okresie, dochodzą bowiem czynności związane ze sporządzeniem sprawozdań z zarządu za miniony rok, sprawozdań finansowych, planów gospodarczych i uchwał, a następnie popołudniowe zebrania sprawozdawcze wspólnot mieszkaniowych, do których zorganizowania, w terminie do 31 marca, zobowiązuje zarządców nieruchomości ustawa o własności lokali.
          Zebranie sprawozdawcze to jednak nie tylko spełnienie ustawowego obowiązku, ale przede wszystkim jedna z niewielu okazji do spotkania się z większą liczbą właścicieli w tym samym miejscu i czasie. Niestety, ta „większa liczba” to z reguły jednak zdecydowana mniejszość ogółu właścicieli lokali, ponieważ statystycznie średnia frekwencja na zebraniach oscyluje na poziomie kilku procent, z tendencją malejącą.
          W tym roku zebrania rozpoczęliśmy już w połowie stycznia, co jest nie lada wyzwaniem, w szczególności dla służb księgowych, które już w pierwszych dniach nowego roku musiały przygotować sprawozdania finansowe. W tej chwili zebrania przebiegają już „pełną parą”, a ostatnie z nich odbędzie się 29 marca. Frekwencja jak dotąd nie przekracza niestety tej statystycznej.

Zatem zapraszamy i do zobaczenia na zebraniu!

Jesteśmy dla Ciebie!

logo_test


Aktualności

2018-06-24 22:37:21
Wakacje rozpoczęte!
Wszystkim Właścicielom nieruchomości życzymy wyjazdów w radosnych, wakacyjnych nastrojach i szczęśliwych powrotów, po satysfakcjonującym i regenerującym wypoczynku. :)
Aby relaksować się w pełni, warto skorzystać z kilku praktycznych rad swojego zarządcy nieruchomości:
2018-06-12 10:05:54
Rozpoczynamy rekrutację na stanowisko Specjalisty do spraw księgowości wspólnot mieszkaniowych.
Planowany termin zakończenia rekrutacji: 13 lipca 2018 r. Miejsce pracy Poznań, termin rozpoczęcia 1 sierpnia 2018 r.
Szczegóły znajdują się tutaj >>>.
2018-05-08 13:26:49
          Z dniem 31 marca zakończył się okres zebrań sprawozdawczych wspólnot mieszkaniowych. O tym, że to dość trudny okres dla wszystkich zarządców już pisaliśmy, zatem tym razem napiszemy o zebraniach inaczej.
          Zebrania rozpoczęliśmy w połowie stycznia i zakończyliśmy w czwartek 29 marca. W tym czasie:

Strona 1 z 17 > >>